2012. április 25., szerda

Már is elfogytak jegyek

WWDC 2012. June 11-15 in San Francisco. It's the week we've all been waiting for.
Az Apple pár órája bejelentette, hogy idén június 11 és 15 között fogja megrendezni a WWDC 2012-t. Ez önmagában nem akkora hír, mivel már megszokhattuk, hogy minden évben megrendezik, nagyjából ugyanebben az időben. Azonban most 2 óra alatt elfogytak a jegyek! Érdekes dolog, hogy míg 3 évvel ezelőtt több hét volt, múlt évben 12 óra, idén pedig ez már csak kettőre csökkent. A Moscone Centerben lesz megtartva az esemény, és 1db jegy ára 1599 dollár, illetve 347.990Ft volt.
Persze ehhez még hozzá lehet adni a repülőjegyet, és a szállás költségeit, és némi költőpénzt bármi egyébre. Ennek megfelelően nagyjából így alakulnak a dolgok:
  • repülőjegy: ez légitársaság és tartózkodási idő függvénye, de június 8-i indulással Budapestről, és 18-i visszaindulással San Francisco-ból közel 300.000Ft
  • szállás: a hoteleknek elég változóak az árai, már ha egyáltalán még van szabad szobájuk; egy, a Moscone Centertől 12 mérföldre lévő hotel 100 dollár, tehát nagyjából 22.000Ft éjszakánként, 9 éjszakával számolva ez 198.000Ft
  • költőpénz: például kiegészítjük az összköltséget 1.000.000Ft-ra, akkor erre jut 154.000Ft
Tehát nem csak a WWDC jegy a drága, hanem az egész a járulékos költségeivel együtt. De cserébe biztos, hogy óriási élményt nyújt.

2012. április 16., hétfő

SzifonStore: MiLi Pico Projector 2 – vetíts az iPhone-odról!

Már több éve vágyom egy ilyen eszközre, azonban nem sikerült ezidáig kipróbálni egyet sem. Pár héttel ezelőtt a kezembe kaptam egy MiLi Pico Projector 2 nevű kütyüt, ami a nevéből is adódóan képes kivetíteni az iPhone képernyőjét. Rögtön le is nyúltam a SzifonStore-ból, hogy én ezt most megnézem.
Technikai adatok röviden:
  • 10 Lumen fényerő – körülbelül 2×2 méter vetítés.
  • 20.000 óra üzemképesség.
  • 2 óra akkumulátor idő.
  • AV/VGA kimenet.
Nem is szaporítanám a szót, inkább mutatom, mekkora képet képes kivetíteni. Lent a 13″-os Macbook Pro-m, felül pedig a projektor képe:
Meglepődtem! Sajnos csak VGA képet képes leadni, de azt igen komoly méretben.Körülbelül hatszor akkora, mint a Macbook Pro képernyője. Sajnos csak sima AirPlay-t képes kezelni, ezért csak azt támogató alkalmazásokkal meg. Ilyenek az alap beépített programok, többek között a YouTube is. Viszont van szép AV/VGA bemenet is, tehát ha akarjuk, akár számítógépről is kitudjuk rakni a képet a falra.
A projektor rendelkezik saját hangszóróval is. Ettől persze ne várjunk nagy teljesítményt, de van audio out csatlakozója is. Nem említettem még az iPhone dokkolás lehetőségét. A tok úgy néz ki, mint egy nagyra nőtt akkumulátor. Dokkolni lehet az iPhone-t, ami persze tölti is a készüléket, majd pedig kivetíthetjük, amit szeretnénk.
A kiegészítő komoly menürendszerrel is rendelkezik. Rengeteg beállítást kapuk. Távirányító is jár hozzá, amivel az eszköz mellett az iPhone bizonyos részeit is vezérelhetjük.
Konklúzió:
Nem gondoltam volna, hogy ekkora képet képes leadni a kütyü. Ezen meglepődtem. Sajnos csak éjjel érdemes használni, mert nappal bizony semmi esély a megfelelő eredményre. Sötétítés mellett is elég gyatra ez a 10 lumen. A különféle bemenetek és az iPhone dokkolás nagyon sokrétű felhasználásra ad lehetőséget. Teljesen az az érzésünk, mintha egy kis projektor lenne a zsebünkben, amit bárhol és bármikor használhatunk – és valóban ez is a helyzet. Például simán be lehet vele mutatni 1-1 videót vagy projektet, a gyerekek is tudnak rajta nézni a YouTube-on meséket. Nekem tetszett a kütyü, egyetlen hátránya az ára, ami bizony igen borsos, 89.500Ft.

forrás: szifon.com

2012. április 12., csütörtök

Rekordot döntött az új iPad


Az Apple bejelentette, hogy az első hétvégén hárommillió iPadet adott el, amivel minden eddig rekordot megdöntött. A modern táblagépek alig pár éve létező, folyamatosan növekvő piacán nem nehéz új rekordokat felállítani, de azt is tudni kell, hogy az új iPad még sok országban nem is kapható. 
Az iPad első változtából csupán 300 ezret adtak el az első napon, 28 nappal később kelt el az egymilliomodik példány, és körülbelül 80 nap a hárommilliós darabszám eléréséhez. Az Egyesült Államokban az iPad annyira népszerű, hogy az ország internetes forgalmának 5 százalékát a táblagépen bonyolítják le.
Pár nappal ezelőtt Gene Munster iparági elemző egymilliós első napi eladással számolt, ami valószínűleg meg is volt. A hivatalos eladási adatok alapján az is elképzelhető, hogy a Wall Street elemzői alulbecsülték az új táblagép iránti keresletet, hiszen az egész negyedévre csak 10 millió iPad eladását jósolták.
Aki a hétvégén az interneten rendelte meg az iPadjét, annak arra kellett számítania, hogy csak 2-3 hét múlva szállítják le neki. Mára az Egyesült Államokban a wifis és a mobilnetes verzió esetében egyaránt 1-2 hétre csökkent a várakozási idő. Azokban az európai országokban, ahol már most is kapható az iPad (Nagy-Britannia, Németország és Franciaország) csak a wifis modell érkezik meg hamarabb, a mobilnetes változatra továbbra is 2-3 hetet kell várni.

Forrás: index.hu

2012. április 11., szerda

Még mindig mínuszban a Nokia


Hiába népszerűek a Lumia okostelefonok, ha egyelőre mínuszban van a Nokia mobilgyártó tevékenysége. A Nokia csökkentette a 2012 első negyedéves előrejelzését, mert arra számít, hogy a készülékekért és szolgáltatásokért felelős részlege körülbelül 3 százalékos mínuszt ért el. A társaság korábban nullszaldós negyedévre számított.
A Nokia meg is nevezte a veszteség okát: a piaci verseny negatív hatással volt a mobilok eladására. Különösen rossz a helyzet a Közel-Keleten, Indiában és Kínában. Ezeken a területeken az olcsó készülékek keledők, és a Nokia-vezér Stephen Elop elmondta, hogy az alsó kategóriás, egyre olcsóbban kapható androidos készülékek komoly kihívást jelentenek.
A következőkben sem számít sok jóra a finn vállalat, 2012 második üzleti negyedéve hasonló vagy még rosszabb lesz. Vannak azért jó hírek is, például az, hogy kétmillió Lumiát sikerült eladni 220 eurós átlagáron. A drágább készülékek körében is kihívásokkal néz szembe a Nokia, mert a minőségi érintőkijelzős (nem okos-) telefonok szegmensében még nincs versenyképes terméke.
A készülékek és szolgáltatások divízió forgalma 4,2 milliárd euró körül várható, amiből az okostelefonok – a Windows Phone, a Meego és a Belle rendszerű készülékek, összesen 12 millió darab – 1,7 milliárd eurót hoztak. Az mindenesetre bíztató lehet, hogy a Lumia eladásai csak most ívelnek felfelé, hiszen azokat novemberben mutaták be, és még számos országban nem is kaphatók. 

Forrás: index.hu

Jelentkezz szerkesztőnek!

Hahó everybody!!! Hamarosan felveszünk egy új szerkesztőt akit közületek fogunk kiválasztani (persze azok közül akik majd jelentkeznek). Jelentkezni a draviczki@me.com címen lehet, küldjetek egy rovid életrajzot, írjátok bele milyen programokat tudtok használni (pl.: Photoshop, Word, ...), mert lehet h kell majd dolgoznotok különböző programokkal és azok akik több és komolyabb programokat tudnak használni azokat előnyben részesítjük.

A BBC-nek bejön a Canon új szuperkamerája

A Canon vadonatúj Cinema EOS rendszerének első tagját bevizsgálta a BBC.
Canon bejelentette, hogy az EOS C300 típusjelzésű cserélhető objektíves profi digitális videókamera megfelelt a BBC, vagyis a brit közszolgálati műsorszolgáltató elvárásainak, vagyis teljesíti az EBU R118-as ajánlásban szereplő feltételeket. Magyarul a BBC csapata immár külső és belső helyszíneken is készíthet különböző HD felvételeket a Canon új kamerájával. Ez egyébként a Canon harmadik olyan profi kamerája, mely hivatalos BBC minősítést kapott - korábban az XF300-as és XF305-ös modelleket vizsgálta be a műsorszolgáltató.

A Canon EOS C300 lelke egy 8,3 millió képpontot számláló Super-35 CMOS képérzékelő, mely még rendkívül gyenge megvilágítás mellett is kiváló teljesítményt nyújt, legalábbis a gyártó szerint mindenképpen. A maximum 50 Mbit/s-os bitrátát biztosító készülék esetében egy Digic DV III processzor gondoskodik a képfeldolgozásról.

A dupla CompactFlash memóriafoglalattal felvértezett, Full HD felbontású Canon EOS C300 persze korántsem számít olcsó mulatságnak, hiszen ára 20 ezer dollár, ami napi árfolyamon átszámítva mintegy  4,45 millió forint. A készülék két különböző változatban készül: az egyikre a Canon rendkívül népszerű EF objektívjei csavarhatók rá, a másik pedig az iparágban széles körben használatos PL bajonettel rendelkezik.

forrás: technet.hu

Szuperkamera a Sony-tól

Ez a vadonatúj kamera bizony már abszolút nem a gyerekjáték kategóriába tartozik.
A keresztségben Sony NEX-FS700 nevet kapott újdonság nem más, mint egy cserélhető objektíves, E-Mount rendszerű profi digitális videókamera. A japán gyártó szerint a készülék segítségével minden korábbinál kiválóbb minőségű slow-motion felvételek készíthetők: a kamera másodpercenként maximum 960 képkockát képes rögzíteni, bár ha Full HD felbontást szeretnénk, akkor be kell érnünk 240 fps-es sebességgel.

A Sony NEX-FS700 "lelke" egy vadonatúj fejlesztésű 4K Exmor Super 35 CMOS képérzékelő, mely 11,6 millió képpontot vonultat fel 13,3x23,6 milliméteres felületen. Jelen állapotban maximum 1920x1080 pixeles Full HD (50p, 60p) felvételek készíthetők a kamerával, de egy érkezőben lévő firmware frissítés révén akár 4K felbontású bitsream is kinyerhető lesz a 3G HD-SDI csatlakozófelületen keresztül. A számos manuális beállítási lehetőséget felvonultató, MS és SD memóriakártyákkal kompatibilis Sony kamera várható ára egyelőre ismeretlen - a forgalmazás júniusban kezdődik majd meg.

forrás: technet.hu

Működő Google szemüveg, de nem a Google-től

Will Powell, AR-specialista és programozó otthon megalkotta a Google szemüveg működő változatát
Nem arról van szó, hogy a keresőóriás saját megoldása nem fog működni, de egyelőre még csak prototípusként létezik, és az általunk is lehozott videóban látható funkciókat nem képes ellátni. Will Powell viszont nagyon rövid idő alatt megalkotta ugyan ezt, melyet az említett videó inspirált.(x)
Powell egyébként nem kezdő a témában, hiszen amellett, hogy alkalmazásokat fejleszt, kiterjesztett valóság, azaz Augmented Reality specialista is - nem volt tehát túlságosan nehéz neki megalkotni az eszközt. A hangvezérléssel működő szemüvegről videó is készült, mely állítása szerint élőben lett felvéve, és semmilyen szinten sincs manipulálva.

A szerkezet alapja a Vuzix átlátszó „okosüvege", melyet néhány webkamerával vegyítve, illetve Will saját szoftverét alkalmazva el is készült a Project Glass. A kezelői felület megjelenését egyértelműen látszik, hogy inspirálóan hatott a Google bemutatója - de ezt nem is tagadja a készítő.

A kérdés már csak az, hogy ha neki sikerült ilyen hamar összedobnia egy szemüveget, akkor a Google-nek mi tart ilyen sokáig, és miért kell karácsonyig várnunk? A válasz valószínűleg az ökoszisztéma környékén keresendő, hisz az nem elég, hogy működik a szemüveg - megfelelő hátteret, alkalmazásokat, és kihasználási lehetőségeket kell alkotni hozzá.


A Youtube kommentelők egyébként nagyon szkeptikusak, és nem válogatják meg a szavaikat, amikor hamisnak ítélik a videót. A fejlesztő viszont továbbra is állítja, hogy igazi a készülék. Mivel Will Powell neve ismert a szakmában, ráadásul pont ezen a területen, így nem hinnénk, hogy le akarja magát járatni egy kamu videóval.

forrás: technet.hu

Evolve Predator 2.0 teszt: üsd, vágd, merítsd!

(x)
Reneszánszát élik mostanában a strapamobilok, újra kezdik felismerni a gyártók, hogy van olyan célcsoport, amit érdemes megcélozni egy-egy ellenállóbb modellel. A nagy cégek persze elsősorban a szabadidős tevékenységet végzőknek ajánlják az erőteljesebb felépítésű mobiljaikat, ilyen a még SonyEricsson név alatt futó Active, vagy a Galaxy Xcover a Samsungtól. Ezeknél a típusoknál még egyensúlyoznak a termékek tervezői, hogy a mobil ne essen szét az első-második leesésnél, de a mérete, kiterjedése, tömege se emelkedjen egy bizonyos szint fölé.

Hardcore mód

És ott van a leginkább Sonim nevével fémjelzett kategória, ahol mindent az ellenállóságnak vetnek alá. A megerősített, gumírozott készülékház, a plusz funkciók, a megfelelő IP szabvánnyal való ellátásból ismerhetjük fel, hogy olyan készülékkel van dolgunk, ami tényleg nem dobja fel a talpát, ha éppen leejtjük a létráról, de még azt is kibírja, ha az első emeletről szédül ki és csattan a betonon. Az Evolve márkanév vélhetően nem lehet túl ismerős a hazai vásárlók számára, bár a cseh székhelyű cég mostanában mindent megtesz, hogy hallasson magáról. Tesztünk tárgya, az Evolve Predator 2.0, az ő termékük, ami mobilkínálatuk második tagja.
GalériaA kellemes kis táska sok kiegészítőt rejt
A kellemes kis táska sok kiegészítőt rejt
[+] még több fotó

Az impozáns, szerszámtáskához (egyes vélemények szerint egy meglehetősen férfias neszesszerhez) hasonlító, praktikus, fogantyúval ellátott tokban érkező telefonról azonnal üvölt, hogy bírja a gyűrődést. A dobozban a töltőfejen, és microUSB kábelen kívül található még egy alap, távirányítós headset, illetve egy erős övcsipesz. Nem éppen női kézbe való a Predator: kemény, már tapintásra is ellenállónak tűnő, oldalt recézett gumiborítással rendelkezik, nem simogatja az ember bőrért, de ez a kialakítás a biztos fogást feltétlenül kiszolgálja. A mindig hatásos fekete-sárga színkombináció itt is működik, a készülék dizájnerei ízlésesen oldották meg a feladatot, ami segít az igényes összkép kialakításában is.

Teljesen szigetelve

Ahogy egy ilyen mobilnál dukál, minden csatlakozót, gombot vastag, jól záródó ajtók védik. Ezek megfelelő visszahelyezésére nagyon figyelni kell, hiszen csak akkor óvhatjuk meg a víztől, nedvességtől a készüléket, ha ezek a helyükön vannak. Alul az USB csatlakozó található, baloldalon felül az adóvevő és az elemlámpa gombja bújik meg valahol mélyen a műanyag borítás alatt. Felül a 3,5 mm-es jack csatlakozó hámozható ki az gumi ajtócska mögül, jobbra pedig a megszokott módon a hangerőállítót találjuk.
GalériaSzinte várja, hogy az ember egy kicsit megkínozza
Szinte várja, hogy az ember egy kicsit megkínozza
[+] még több fotó

Eddig sem volt unalmas a telefon, a hátlap meg maga a forma/szín orgia. Felül a hangszórórács és a kamera helyezkedik el, utóbbi alatt pedig a vaku LED-je. A hátlap az ilyen telefonoknál megszokott módon, két csavarral távolítható el. Nem kell hozzá persze szerszám, bőven elég egy férfiköröm a kitekerésükhöz. Az első meglepetéssel ekkor találkozunk, mivel a vaskos, 1800 mAh-s akku alatt két SIM-kártya helyezhető el, vagyis a Predator dual SIM-es készülék. A csekély (20 MB) belső memória microSD-kártyával bővíthető (max. 16 GB-ig), ennek a helye is itt található meg.

Az előlap olyan képet ad, amitől utóbbi időben jócskán elszoktunk. Teljesen szabvány, négyszer-hármas elrendezésű numerikus gombok, felette pedig az ötirányú navigációs billentyűk a híváskezelőkkel és a gyorsgombokkal kiegészítve. A gombok jó minőségűek, robusztusak ugyan, de könnyen nyomhatók, érzékenységük, nyomáspontjuk is rendben van. A bal felső sarokban egy aprócska fényérzékelőt helyeztek el, ami a fényviszonyokhoz igazítja a kijelző háttérvilágítását, ha mi azt így akarjuk.
GalériaA gombok, kezelőszervek mind igényes kialakításúak
A gombok, kezelőszervek mind igényes kialakításúak
[+] még több fotó

IP57

Már az eddigiekből is kiderülhetett, hogy az Evolve Preadtor valóban azoknak valók, akik nem bírtnak, vagy nem is akarnak vigyázni a telefonjukra. Mivel nem azzal a felszólítással kaptuk meg a telefont, hogy tegyünk vele, amit akarunk, ezért nagyon durván nem estünk neki, de azért mindent elkövettünk vele, ami a mindennapok során előfordulhat. Többször, több szögből, több felületre leejtettük, és egyetlen karcolást sem sikerült ejteni rajta. Nem értünk el mást, mint, hogy pattogjon a mobil, nem tudott úgy esni, hogy kár keletkezzen a kijelzőben, vagy a borításban. A vízzel ugyanez a helyzet: folyóvízzel, állóvízzel is megkínáltuk, semmi rendellenes nem történt, de hát ez is a dolga.
GalériaA csavarok könnyen, körömmel is elforgathatók
A csavarok könnyen, körömmel is elforgathatók
[+] még több fotó

Ha egy mobilnál az IP szabvány emlegetését halljuk, akkor biztosak lehetünk, hogy valóban strapaálló mobillal van dolgunk. Az IP (Ingress Protection) rövidítés után szereplő számok közül az első a szilárd tárgyak elleni mechanikai védettség szintjét, a második pedig a víz elleni védettséget mutatja. Az 5-ös meglehetősen magasnak számít, (utána már csak a 6-os következik) és biztosítja a tulajdonost arról, hogy por ellen védett a készülék. A 7-es szintén eggyel van a maximális szint alatt és azt jelenti, hogy vízbe merülés ellen védett korlátozott ideig (max. 30 perc), maximum 1 méter vízmélységig. Mindez azt jelenti tehát, hogy igencsak fel kell kötni a gatyát hozzá, ha komolyan kárt akar benne tenni valaki.

És a többi?

Ami azt illeti, nagyjából ennyiben kimerül a Predator különlegessége, illetve van itt még két dolog, ami feltétlenül említést érdemel. Az egyik az, hogy az aprócska, 2,2 colos, QVGA felbontású, ütésálló kijelző érintéssel is vezérelhető, ami nem rossz dolog, csak gyakorlati hasznát keveset láttuk. Egy ilyen pici felületen körömmel épphogy el lehet találni a menüpontokat, a gombokkal sokkal gyorsabban kezelhető minden. Jár a készülékhez egy navigációs pálca (az övcsipeszbe csúsztatható be), de nehezen tudom elképzelni, hogy bárki egy ilyen mobilt pálcikával bökdössön. Kétségtelenül jól mutat a funkció a többi adat között, de ennél több jelentősége nem igen van.
GalériaKiskezűeknek nem annyira ajánlott
Kiskezűeknek nem annyira ajánlott
[+] még több fotó

Ami viszont remek funkció, az a beépített walkie-talkie, amivel más adóvevőket is hívhatunk, de persze két Predator is könnyedén tud így egymás közt kommunikálni. Én sikeresen összezavartam egy közelben működő pizzéria dolgozóit, miközben nyomkodtam: nem értették, hogy ki recseg be nekik folyamatosan, illetve megtudtam, hogy kész a tárkonyos raguleves, lehet kiszállítani. Egy intuitív menü áll rendelkezésre a csatornák kiválasztásához, az oldalt elhelyezett felső gomb megnyomásával pedig megnyithatjuk, vagy zárhatjuk a csatornát.

A menürendszer a lehető legegyszerűbb, szerencsére van magyar nyelv is, a fordítás kiválóan sikerült. A menü kulturált, jól leolvasható, listanézetben pörgethető és olyan teljesen alapfunkciókat kapunk, mint a naptár, a feladatkezelő, stopper, számológép, ébresztő, felhasználói profilok, de még három egyszerű játékkal is kedveskedtek a tervezők. Megemlítendő a kamera, de ennél meg is állnánk, mert a 2 megapixeles objektívvel készült fotókat maximum a telefon kijelzőjén érdemes nézni. A LED vaku erőteljes, de annak is kell lennie, hiszen ez teljesít szolgálatot akkor is, ha az elemlámpát bekapcsoljuk. Arra azonban figyeltek, hogy választhatunk, hogy az elemlámpa addig világítson, amíg nyomjuk a gombot, vagy elég egy hosszabb, vagy esetleg rövidebb nyomás az aktiválásához.
GalériaAlul a két SIM, felül a microSD helye
Alul a két SIM, felül a microSD helye
[+] még több fotó

Kinek szól a Predator?

Mielőtt mérleget vonnánk, megemlítem, hogy GPS-vevő is került a telefonba, de ez a pozíció megállapításán kívül másra nem igazán használható. Talán luxusnak is nevezhető, kivéve, ha valamiképpen rá nem tolható a telefonra legalább egy térkép, hogy eligazodhassunk egy ismeretlen terepen. Ha gépre dugjuk a telefont, egyrészt megindul az akku töltése (ez jó), és választhatunk, hogy fájlokat mozgatunk, vagy webkameraként akarjuk használni a Predator kameráját. Ez egy igen meglepő és kedves gesztus, főleg úgy, hogy tökéletesen működik is a dolog: rövid telepítés után a Skype felajánlotta a másik, felismert (mobil)kamerát, aminek a képét nézegethettük is a beszélgetés során.
GalériaEvolve PREDATOR: ütheted, vághatod!
Evolve PREDATOR: ütheted, vághatod!
[+] még több fotó

80 ezer forintba kerül függetlenül a telefon, ami elsőre soknak tűnhet, de ha a valóban hasznos funkciókat nézzük, akkor azért igazolt az ár. A Sonimhoz külsőleg nagyon hasonlító Predator teljesen rendben van, de ha elhagyták volna például az érintőképernyőt, akkor biztosan lehetett volna még faragni az árból. Aki építkezéseken, terepen, erdőben, víz mellett dolgozik, annak biztosan nagyon jó vétel egy ilyen készülék, a dual SIM pedig olyasvalami, ami egy céges környezetben még inkább előnynek mondható, hiszen a magánbeszélgetésekhez nem kell feltétlenül cserélgetni a telefonokat. Érdekes színfoltja lehet az Evolve a hazai mobilpiacnak, szívesen megnéznénk egy olyan mobilt is tőlük, ami nem ebben a szegmensben indul.


forrás: technet.hu

2012. április 10., kedd

HOGYAN LEGYÜNK MULTIMILLIOMOSOK?

Természetesen nem megyünk át valamiféle lebutított gyorstalpaló kézikönyvbe, inkább egy gyakorló, önerőből dollármilliomossá lett amerikai vállalkozó tanácsait osztjuk meg. Aztán vagy megfogadják, vagy nem.

Grant Cardone három, a nevét viselő cég tulajdonosa, egyúttal rendkívül sikeres szerző is, akinek könyvei a The New York Times és a The Wall Street Journal eladási listáinak csúcsait is – egyszóval talán érdemes pár percet rászánni mondandójára.
Grant Cardone 7 pontban határozta meg a meggazdagodás legfontosabb tényezőit. Íme!
1. Határozd el, hogy multimilliomosok akarsz lenni!
Ez elsőre elég hülyén hangzik, pedig alighanem döntő tényező: akarnunk kell meggazdagodni. Grant Cardone szerint az első lépés a döntés meghozatala és a cél kitűzése. „Éveken át minden nap leírtam: Több mint 100 millió dollárom van!”- fogalmaz.
2. Szabadulj meg a szegényként gondolkodástól!
A Földön nem pénzből van kevés, hanem olyan emberből, aki megfelelően közelít hozzá. „Édesanyám egyedül nevelt fel, aki mindent megtett, hogy engem és két testvérem elvégezhesse az iskoláit és elérje a céljait. 'Egyél meg mindent!', 'Nem dobj ki semmit!', 'A pénz nem nő a fán.' - az igazi gazdagság nem az ilyen gondolkodáson alapul.
3. Kezeld feladatként!
Az önerőből milliomossá váló embereket nem csupán a pénz maga motiválja, hanem hogy bizonyítsanak maguknak. A multimilliomosok a nehéz időkben sem adnak lejjebb a céljaikból. Ellenkezőleg, olyankor még magasabbra teszik a lecet.
4. Vedd magad körbe multimilliomosokkal!
Nem tanulhatod meg a pénzkeresés fortélyait olyanoktól, akik maguk nem gazdagok. „Ki állítja, hogy a pénz nem boldogít? Akinek nincs pénze. Ki állítja, hogy a gazdagok kapzsik? Akik nem gazdagok. Tudnod kell, az emberek miként gazdagodnak meg, ha követni akarod a példájukat. Miket olvasnak? Hogyan fektetnek be? Mi motiválja őket? Hogyan maradnak sikerre éhesek?” - írja Grant Cardone.
5. Dolgozz milliomosként!
A gazdagok másként tekintenek az időre. Megvásárolják, míg a szegények eladják a saját idejüket. A jómódúak tudják, hogy az idő értékesebb a pénznél, ezért azokra a feladatokra, melyekben nem elég jók, vagy amelyek inkább csak időpocsékolások, embereket alkalmaznak. Ugyanakkor még véletlenül se gondoljuk, hogy a sikeres emberek nem dolgoznak keményen!
6. A költés helyett a befektetésre koncentrálj!
A gazdagok nem költik a pénzt, hanem befektetik. Nem feltétlenül saját célra vesznek egyre nagyobb és nagyobb házat, hanem helyette inkább vásárolnak egy társasházat, ami készpénzforgalmat generál és leírható az adóból.
7. Több forrásból származzon a bevételed!
Az igazán gazdagok sosem függnek egyetlen pénzforrástól, ehelyett inkább több lábon állnak.
Végül is nem kizárt, hogy mégis lementünk egy lebutított gyorstalpaló kézikönyvbe, de azért valami hasznos mégis csak lehet ezekben a tanácsokban. Nem?
forrás: gazdagisztán.postr.hu

BMX DJ – tekerve scratchelés


A japán közösségi bringa kölcsönző/megosztó a COGOO egy nem mindennapi szerkezettel hívta fel magára a figyelmet: egy fém kofferben érkező és szinte bármilyenBMX-re felapplikálható DJ kontrollerrel sokkolnak. A kerekekből lesz a jog wheel, a fékekből a sound pad, a giroszkópos mozgásérzékelővel pedig fadelni lehet. iPhone-ról vagy iPod-ról érkezik vezeték nélkül a hangcuccra kivezetett alap ütem, amit bringatrükökkel lehet megkeverni, felpörgetni. A cucc a hónap végén a Kaikoo Popwave fesztiválon fog először élő bemutatkozni. Az élő performanszot pedig a japán BMX bajnok Kotaru és spanjaDJ Baku fogják tolni.

forrás: pto.hu

2012. április 9., hétfő

iOS, Windows Phone vagy Android?


Nokia, Samsung, Apple – ez a három cég uralja az évente másfél milliárd telefont előállító mobilipar felét, és a pozíciójukban nem várható nagy változás. Megnéztük az általuk kedvelt operációs rendszereket, az Androidot, az iOS-t és a Windows Phone-t, és kiválasztottuk közülük a legjobbat.
Túl sok mindent kell tudnia egy okostelefonnak, és a gyártók képtelenek minden apró részletre odafigyelni – ez derült ki tesztünkből, amelyben azt mutatjuk be, hogy milyen szolgáltatásokat és felhasználói élményt nyújt a világ három vezető mobilcége az általa választott szoftveres platformmal. Ez az iOS5, a Windows Phone 7.5 és az Android mérkőzése, amiket az iPhone 4-en, a Nokia Lumia 800-on és a Samsung Galaxy SII-n próbáltunk ki. A ringbe bedobtunk még egy kihívót az élmezőnytől leszakadók közül is, egy szintén androidos HTC Sensation XL-t, hogy lássuk, mivel próbál más gyártó feltűnést kelteni, és milyen változatosságot kínál az Android. A tesztben nem a készülékek hardverét vizsgáljuk, hanem kimondottan a gyári szoftver szolgáltatásait.

Kezdjük az egyik legfontosabb funkcióval ! Fotók, videók, kamera 

Az okostelefon legfontosabb tartozéka a kamera, és persze a képmegosztás, mert a megosztott képek nélkül halálra unnánk magunkat internetezés közben. Az Apple szűkmarkúan bánt a júzerekkel, alapból csak emailben, üzenetben és tweetben küldhetjük tovább a képet. Az iPhone kamerájának egyik extrája a HDR felvétel, ami három képből készít jobb minőségű fotót, és lehetőségünk van automatikus javítást kérni a fényképekre. Az Apple természetesen biztonsági másolatot is készít, illetve a gépeink közötti szinkronizációra is ad megoldást az iCloud online tárhely segítségével.
A Windows Phone rögtön az exponálás után el tudja küldeni a képet a regisztrált közösségi hálózatokra, és ezzel egy időben automatikus biztonsági mentést is készít a Microsoft Skydrive nevű tárhelyére, ha ezt beállítottuk. A Metro interfészt támogató képszerkesztők is beépülnek a menübe, rögtön az exponálás után eltorzíthatjuk az arcokat valami vicces effektekkel. A Nokia Lumiában automatikus javítás funkció is van.
A Google jócskán megelőzte a két riválisát a képmegosztás területén, a megosztás gombbal minden telepített közösségi hálózat elérhető. A lista pedig kibővül, ha további programokat telepítünk a készülékre. A HTC néhány extra képhatást rakott a kamerájába, hogy rögtön 1970-es évekbeli fotót tudjunk készíteni, panoráma módban pedig vízmérték segíti a felhasználót, hogy pontosan illeszkedjenek egymáshoz a képek. A képszerkesztőben csak néhány egyszerű alapfunkció van. A Samsung is panorámakészítővel tuningolta fel a fényképezőjét, és sokkal jobban felszerelt a képszerkesztője.

Üzenetkezelés, email

Az iPhone több email fiókot kezel, amiket szétválasztva és egybeömlesztve is meg tud jeleníteni. A postafiók megjelenése jól személyre szabható, kérhetünk 1-5 soros betekintőt, állíthatjuk a betűméretet, automatizálható az emailben érkező képek betöltése. A levelezés szálanként is rendezhető, tehát a Gmailben megszokott módon követhetjük az online párbeszédeket. Az sms-ek kezelésében nincs semmi extra, hacsak nem vesszük figyelembe azt is, hogy az iMessage segítségével az iPhone-júzerek ingyen küldhetnek egymásnak üzeneteket.
A Windows Phone levelezőjét kevésbé lehet személyre szabni. Igény esetén ez is összekapcsolja a párbeszédeket, és egy mappába tudja önteni több postafiókunk leveleit, ha úgy állítjuk be. A Windows Phone a főmenü miatt alakítható profi levelezőgéppé, mert ott külön-külön helyezhetjük a postafiókunk bármelyik mappáját, tehát rögtön látjuk, ha egy bizonyos mappába új levelünk érkezett. A névjegykezelőben beállított csoportok (család, munkacsoport, sales, pr stb.) szintén a főmenübe rakhatók, és ebben az esetben azt látjuk, mennyi levél érkezett a csoport tagjaitól. Az üzenetkezelés extrája, hogy az sms-eket és a facebookos csevegéseket egy helyen kezelhetjük.
Az androidos telefonokon a levelezés teljesen egységes, már ami a Gmail-fiókok kezelését illeti. Ide a személyes Gmail-címünk mellé a céges Google Apps is beköthető. Kicsit megkavarja a dolgokat, hogy a gyártók emellett külön emailklienst is telepítenek a készülékekre, hogy más postafiókot (Hotmail-, Yahoo- vagy vállalati POP/IMAP-fiókokat) elérjünk. Ezekben a kliensekben nagy különbségek vannak, a HTC szoftvere majdnem annyira személyre szabható, mint az iPhone-é, és szép a kezelőfelülete. Ezzel szemben a Samsung mintha csak ki akarta volna pipálni a listán ezt a funkciót, és kevésbé figyelt oda a részletekre.

Zenék, videók

Ebben az iPhone verhetetlen, az iTunes Store online boltban albumokat és dalokat vehetünk, filmeket kölcsönözhetünk ki, akár a telefonon is. A lejátszó is nagyon könnyen kezelhető, ráadásul az Apple elérte, hogy az iPhone-t több száz különféle erősítőre, minihifire és hangszóróra lehessen közvetlenül rákötni. Ugyanakkor itt nagyon határozottan megjelenik az Apple zártsága, mert csak akkor tudunk wifin zenét vagy filmet átjátszani más eszközökre, ha azokon Apple logó van, vagy legalább egy iTunes fut rajtuk.
A Windows Phone ezen a területen még le van maradva, idehaza a mobilon nincs sem zenebolt, sem filmek. Egyébként a lejátszó könnyen kezelhető, és a menüjében megjelennek a zenével és filmekkel kapcsolatos programok. Például innen is elindítható a YouTube, és ha utólag telepítünk dalszöveget lejátszó appot vagy online rádiókat, azok is elérhetők itt. Még a futóprogram is beépül ide, hiszen a legjobb zenére küzdeni az előttünk álló kilométerekkel.
Az Androidnál nem egyértelmű a helyzet. Elméletileg van egy Google Music nevű zenebolt, de azt a gyártók nem telepítik fel a készülékeikre. A Samsungnak van saját zeneboltja is, amiben a 7digital – korántsem teljes – kínálata érhető el. A zenelejátszója átlagos, a zenéket effektekkel torzíthatjuk rommá, ha kifogyott belőlünk a jó ízlés.
A HTC telefonja azért különleges, mert rajta virít a hangrendszereket gyártó Beats Audio logója, és úgy tűnik a tajvani gyártó odatette magát, hogy a zenelejátszásban kiemelkedőt nyújtson. Fullextrás a lejátszó, sokkal több lehetőséget ad, mint a többieké. Ha a mobilon elkezdtünk hallgatni valamit, akkor közben további számokkal bővíthetjük a lejátszási sort, magunknak keverhetjük a dalokat. Más telefonokon le kell állítani az éppen hallgatott albumot, hogy belekezdjünk egy másikba. Szinte hibátlan a zenék hálózati lejátszása, a DLNA. két gombnyomással megváltoztatható a hangkimenet, hogy ne a telefon hangszóróján szólaljon meg a zene, hanem a hálózatra kötött tévén vagy wifis hifin. A Samsung ezt a funkciót külön alkalmazással próbálja megoldani, de az AllShare nem működik túl gördülékenyen.

Játékok

Az App Store az ott elérhető játékok segítségével vált a világ legnagyobb mobilos szoftverboltjává, mert az unatkozó felhasználók sorra töltötték le a 1-10 dolláros játékokat. A kínálat ma már szinte végtelen. A Game Center kicsit esetlenül másolja le a Microsoft által bevezetett Xbox Live eredményrendszerét, amiben a játékosok pontokat gyűjthetnek, amint egyre több pályát és feladatot oldanak meg.
A Windows Phone még fiatal platform, de az Xbox Live-nak komoly húzóereje lehet. Ez talán a legösszetettebb játékrendszer, amiben magunkra hasonlító avatart készíthetünk, és egy helyen gyűjthetjük összes a mobilos appokkal és az Xbox 360 konzolon elért pontjainkat, ami nemsokára a Windows 8-as játékokkal is kiegészül. Ez is egyfajta közösségi hálózat a kőkemény gamereknek.
Ezen a területen az Android a leggyengébb, a Google nem teremtette meg a kapcsolatot a platformok között, pedig nagyon sok játék mobilon, táblagépen és a Chrome böngészőben is elérhető. Nincs éredménytáblázat, Androidon a játékosok magányos harcosok.




Összegzés
Az Apple iOS egy leegyszerűsített zárt rendszer, amit az előírások szerint kell használni. Ez természetesen nem rossz hiszen szinte kizárt hogy vírus vagy kártevő települjön imádott készülékünkre és annak is kicsi annak is kicsi a valószínűsége hogy káros tartalmat találunk az alkalmazásboltban. Zenét vagy filmet másolna a telefonra? Az számítógépes iTunes segítségével megoldható. Szoftver kell? Csakis a hivatalos boltból! Ezt a rendszert a felhasználó nehezen tudja tönkretenni, annak való, aki a kulcsrakész megoldásokat kedveli. A júzer nem téved el, mindig tudja, hová kell böknie, milyen gombot kell megnyomnia. Az iOS gyors, látványos és gördülékeny, sok minőségi szoftver tölthető le rá, és ez biztosítja az Apple-féle jó felhasználói élményt, illetve az iPhone bődületes sikerét.
A Windows Phone is az Apple zártságát utánozza, a médiafájlok csak a Zune nevű számítógépes programmal másolhatók fel a mobilra. A rendszer teljesen máshogyan működik, mint a riválisoké, ami nemcsak egyedi látványt jelent, a Windows Phone a működésében is egészen új élményeket ad a júzernek. Persze a Microsoftnak még bőven van mit bővítenie, finomítania. Előny még az Office, ami vállalati SharePoint rendszerekkel is összeköthető. Illetve a Lumia 800-on ott van a Nokia ingyenes navigációja, amivel előre letölthetők a térképek, nincs szükség mobilnetre. Arra azért még várni kell, hogy a hirdetésekben az álljon: Töltse le az alkalmazásunkat Windows Phone rendszerű telefonjára! – az iPhone és az Android már meglépte ezt a szintet.
Az Android mottója az lehetne, hogy bármit bele lehet gányolni. A nyílt rendszer nagyon hekkerbarát, lecserélhető a mobil operációs rendszere, szabadon telepíthetünk rá saját, vagy idegen forrásból származó programokat. A nyíltságot persze azok tudják igazán jól kihasználni, akik a konfigurálást is kikapcsolódásnak tekintik. Nagyon sok a letölthető szoftver, bőven van miből válogatni, de sajnos a belegányolás néha szó szerint értendő: sok a közepes alkalmazás, nehéz megtalálni a legjobbakat. A Google azonban egyre több ingyenes programot készít, van már ingyenes navigáció, irodai programok, és a keresőcég elsőként kísérletezik a legújabb technológiákkal (jó példa erre az NFC). Azt azért meg kell jegyeznünk, hogy nem mindegyik gyártó veszi át a Google összes új megoldását, és azok nem minden országban letölthetők a Play-böl (android market). A gyártóktól függ az Android nyíltsága is, vannak köztük olyanok is, akik telerakják a készüléküket közepes programokkal, és megnehezítik a hekkelést. A nagy hátrány annak hogy különböző gyártók külömböző teljesítményű és kijelzőméretű telefonokat gyártanak az hogy ha a Google bemutat egy uj rendszert (pl:4.0.) akkor azt több hónapba is telhet mire esetleg frissíthetünk. Vagy például nagyon sok telefonra nem lehet olyan programot telepíteni amit esetleg a barátunk fel tudott tenni ennek lehet az oka  kijelző vagy  a teljesítmény is.

Források: index.hu , mobilarena.hu , 
Fényképek: index.hu , google.hu